SN75154DRE4
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
SN75154DRE4
Product Category : Drivers, Receivers, Transceivers IC
Type : Receiver
Part Status : Active
Supplier Device Package : 16-SOIC
Package / Case : 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Duplex : -
Packaging : Tape & Reel (TR)
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Receiver Hysteresis : 3.3V
Series : -
Mounting Type : Surface Mount
Number of Drivers/Receivers : 0/4
Manufacturer : Texas instruments
Protocol : RS232
Voltage - Supply : 4.5 V ~ 5.5 V